کاشت مو

روش های کاشت مو

 

همواره موی سر یکی از مهم ترین عناصر و مولفه های زیبایی به شمار می رفته است. موی سر با جذب کلسیم و دیگر مواد معدنی در حدود ۰.۵ الی ۱.۵ سانتی متر در ماه با توجه به سیستم تغذیه، وراثت، محیط زندگی و بسیاری از عوامل دیگر رشد می کند. اما بسیاری از مواقع این زیبایی خدا دادی در انواع و اقسام گوناگون ریزش پیدا کرده و باعث کاهش چشمگیر زیبایی صورت و تغییر قیافه ی بسیار زیاد می شود.

با توجه به تمام چیزهایی که گفته شد، خوشبختانه طی سال های اخیر روش های متفاوتی جهت درمان بیماری ریزش مو کشف شده است و همه ساله نیز این روش ها پیشرفت های چشمگیری کرده و از عوارض جانبی شان کاسته می شود. در ابتدا باید بدانید که کاشت مو به معنای تقویت مناطق خالی شده و ریزش کرده ی مو توسط باقی موهای سر خودتان است. این موضوع پایه و اساس کاشت موی طبیعی را تشکیل می دهد. روش های کاشت مو به سه گروه عمده تقسیم بندی می شوند که در ادامه به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

 

بانک مو

بسیاری از افرادی که به دنبال کاشت مو هستند در بسیاری از سایت ها و مطالب با عبارت «بانک مو» روبرو می شوند که اغلب هم معنی آن را نمی دانند زیرا تاکنون نیازی به دانستن آن نداشته اند، اما در حال حاضر بهتر است پیش از آن که با روش های کاشت مو آشنا شویم در ابتدا توضیح مختصری درباره بانک مو دهیم و شما را با آن آشنا کنیم.

بانک مو به آن قسمت از پوست سر گفته می شود که موهایش دچار ریزش نشده اند و مقاومت خوبی نیز دارند.

 

روش های کاشت مو

روش FUT:

این روش اصطلاحا کاشت مو با جراحی نیز نام دارد. در روش FUT نوار باریکی و ممتدی را از کنار گوش چپ تا راست جدا می کنند و سپس با جراحی و جدا سازی گرفت های مو در ابعاد کوچک، اقدام به کاشت مو در مناطق مورد نیاز می نمایند. اگرچه روش FUT اولین شیوه ی کاشت مو در جهان بود اما امروزه به علت به کار بردن جراحی، وجود خونریزی، گاها ایجاد زخم های عمیق که بر جا می مانند و بیهوشی منسوخ شده است.

روش BHT:

در این روش به جای برداشتن موی سر از موهای نواحی دیگر بدن همچون موهای سینه، پا، دست و حتی نواحی تناسلی استفاده کرده و بر روی سر کشت می دهند.

روش FUG:

از این روش بیشتر در مواردی استفاده می شود که یا روش های دیگر جواب نداده اند و یا اگر هم موفقیت آمیز بوده اند، نتیجه ی مورد نظر را در حد کمال به وجود نیاورده اند؛ در واقع روش FUG، روشی مکمل برای دیگر شیوه های کاشت مو است.

روش SUT:

این روش در حال حاضز جز بهترین روش های کاشت مو می باشد که بدون جراحی، استفاده از مواد بیهوشی و حتی درد و خونریزی صورت می گیرد. علاوه بر موارد ذکر شده بیمار با استفاده از این روش حتی دوران نقاهت و مراقبت را نیز نخواهد داشت. در شیوه ی SUTبرداشت تارهای مو توسط دستگاه تمام اتوماتیک انجام می شود. ساده ترین توضیح در مورد چگونگی عملکرد این روش آن است که با استفاده از دستگاه در یک جلسه می توان چهارده هزار تار موی انسان را از نواحی پر پشت جدا کرده و به نواحی کم پشت منتقل کرد و کاشت.

روش FUE:

و در پایان روش FUE وجود دارد که در حال حاضر در برخی از مراکز استفاده می شود. این شیوه شامل تمام اقدامات و روش های ذکر شده می شود که به نوعی مکمل دیگر موارد نیز به شمار می رود. البته بسیاری از افراد روش FUE را با عنوان روش FIT نیز می شناسند.

 

مزایا و معایب روش کاشت مو FUE

از جمله مزایای این روش می توان به درد و خونریزی بسیار کمتر، از بین رفتن و محو شدن جای زخم های پوست، عدم نیاز به پانسمان کردن و مراقبت های اختصاصی و همچنین توانایی کاشت تعداد بسیار بالای فولیکول ها در یک جلسه از درمان اشاره کرد.

و اما از جمله معایب این روش در آن است که بر خلاف آن که در یک جلسه می توان تعداد فولیکول های زیادی را کاشت، اما نمی توان به همان سرعت تعداد زیادی فولیکول را در یک جلسه استخراج کرد. مورد بعدی احتمال زیاد تخریب بانک مو است. علت استفده از دستگاه پانچ برای برداشت گرفت های مو نیز باعث آسیب زیادی به ریشه های زنده مو می شود.

 

کاشت مو طبیعی چیست

پس از کلی توضیح درباره روش های کاشت مو بد نیست اشاره ای هم به روش کاشت موی طبیعی داشته باشیم. روش کاشت موی طبیعی به شیوه ای گفته می شود که طی آن هیچ نیازی به جراحی، بیهوشی، تحمل درد و خونریزی نیست و نتیجه ی کار نیز بسیار مشابه موهای طبیعی فرد می شود. اساس کاشت موی طبیعی نیز جدا سازی گرفت ها از ناحیه پشت سر و پیوند زدن و کاشت آن ها به نواحی کم پشت است.

 

کاشت مو در تهران

در استان تهران کلینیک ها و مراکز کاشت موی بسیاری وجود دارند که هر کدام خدمات متفاوتی را عرضه می کنند، اما شما در کلینیک آرامیس می توانید انواع و اقسام خدمات زیبایی را با نازل ترین قیمت و همچنین بهترین کیفیت دریافت کنید. در کلینیک آرامیس می توانید انواع روش های کاشت مو و همچنین نتایج کارشان را ببینید و سپس با راهنمایی های مشاوران کلینیک بهترین روش مخصوص به خودتان را انتخاب نمایید.

 

هزینه ی کاشت مو

با توجه به افزایش روزانه ی هزینه ها، غالبا اولین سوال افراد پس از آن که از کیفیت محصول یا خدماتی مطمئن می شوند، درباره ی هزینه ها می باشد. هزینه ی کاشت مو در واقع پولی است که شما صرف زیبایی ظاهری تان می کنید. اگر از روش های قدیمی که در بالا ذکر شد استفاده کنید، مطمئنا هزینه ای بسیار کمتر را نیز پرداخت خواهید کرد؛ اما اگر به دنبال استفاده از شیوه های نوین کاشت مو همگام با دنیا هستید، پس بهتر است بدانید که قرار است هزینه ی بیشتری را متحمل شوید. با این وجود مطمئن باشید خدماتی که دریافت می کنید کاملا ارزش هزینه ای را که پرداخت می کنید، دارد.

نکته ی مهم بعدی درباره ی هزینه ی کاشت مو در کلینیک آرامیس است که به علت تفاوت در نوع خدمات انتخابی شما، پزشک منتخبتان، هزینه های کلینیک، هزینه های دستگاه و یا مواد کاربردی و…بسیار متغیر است؛ پس بهتر آن است که پس از انتخاب نوع روش مورد نظرتان با کلینیک آرامیس تماس حاصل کرده و از قیمت ها و همچنین نحوه ی پرداخت آن اطلاع یابید.

شماره تلفن جهت تماس با کلینیک آرامیس   با این شماره 021-77952417 و یا این لینک مراجعه نمایید.

تولید محتوا : کانون تبلیغاتی فرمو

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *